Poznań – Barierki ze stali nierdzewnej na schodach i balkonach

Naszą ostatnią realizacją był całkiem spory montaż w nowo wybudowanych mieszkaniach w okolicach Poznania. Robiliśmy tam balustrady ze stali nierdzewnej na klatkach schodowych, balkonach i balkonach francuskich.

Balustrady były naszym standardowym modelem, który wykonujemy w takich miejscach. Barierka w całości składała się ze stali nierdzewnej i wypełniona była pionowymi rurkami o średnicy 12mm. Do wykonania były dwie klatki schodowe i osiem balkonów. Cztery zwykłe i cztery francuskie.

Dużym wyzwaniem była klatka schodowa. Schody są bardzo strome, zabiegowe i wąskie. Natomiast przepisy BHP wymagają, tego żeby wysokość poręczy, mierzona od stopnia, była taka sama na całej długości schodów. Poręcz przez to ma bardzo dużo zagięć i często zmienia kąt. 

Balustrada na balkonach też nie należała do najprostszych. Słupki miały być mocowane do czoła balkonów. A przez to, że każdy balkon miał sporą rynnę musieliśmy je całkiem szeroko omijać. Następnym problemem był zachodzący na balkony dach budynku. Klient nie chciał zabierać balustradą przestrzeni na płytach balkonowych. Rozwiązaniem było zrobienie balustrady dookoła dachu. Po zrobieniu projektu doszliśmy do rozwiązanie, które było zadowalająca dla klienta i jednocześnie spełniało normy bezpieczeństwa.

Całość naszej realizacji możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Balustrady wykonywaliśmy trochę wcześniej niż zazwyczaj, budowa budynku jeszcze się nie skończyła. Dlatego balustrady na schodach są trochę brudne.

Kontakt

ul. Osiedle 20 A
MIROSTOWICE DOLNE
68-200 ŻARY

tel: 604 260 443

Samodzielny montaż: 606 565 728

info@inoxtom.pl