Inowrocław – Balustrady balkonowe

Naszą ostatnią realizacją były dwa balkony w Inowrocławiu. Balustrady były w miarę standardowe. Słupki poręcze były zrobione z profili 40 x 40 mm, natomiast wypełnienia 15 x 15 mm. 

Balustrada na balkonie francuskim była montowana w standardowy sposób, do ściany, przez styropian. Na zdjęciach wygląda jakby balustrada opierała się na styropianie. Przy wadze balustrady, która wynosi kilka kilogramów, nawet jeśli opierałaby się na styropianie, nic by się nie stało. Ale pomimo tego, zawsze używamy dystansów, dzięki którym cały ciężar spoczywa na ścianie i nie ma obaw, że styropian się wgniecie.

Balustrada na tarasie była natomiast mocowana w trochę inny sposób niż robimy to zazwyczaj. Najpopularniejszym sposobem mocowania balustrad na balkonach i tarasach jest mocowanie od góry, na płytki lub wylewkę. W takim przypadku do mocowania balustrady używamy specjalnych klejów, przez co nie ma możliwości, że mocowanie będzie z czasem zaciekać. Pomimo tego, niektórzy klienci wybierają mocowanie słupków od boku, do ściany. I tak było w tym przypadku. Przy takim rozwiązaniu musieliśmy ominąć rynnę, więc konstrukcja balustrady jest bardziej rozbudowana.

Całość naszej realizacji możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Kontakt

ul. Osiedle 20 A
MIROSTOWICE DOLNE
68-200 ŻARY

tel: 604 260 443

Samodzielny montaż: 606 565 728

info@inoxtom.pl