Legnica – Balustrada ze stali nierdzewnej na dwóch balkonach

Jakiś czas temu wykonywaliśmy niewielką realizację w Legnicy. Robiliśmy balustradę na dwóch balkonach. Balustrada była montowana jeszcze przed zrobieniem elewacji, więc zdjęcia są zrobione jakiś czas po montażu.

Na pierwszy rzut oka balustrada wygląda na standardową balustradę wykonaną z profili kwadratowych, jednak kilka elementów jest tutaj nietypowych. Po pierwsze zamiast zwykłych wypełnień z profili 15 x 15 mm, są tutaj płaskowniki ze stali nierdzewnej. Takie płaskowniki są znacznie droższe w zakupie i wymagają innego sposobu spawania. Po drugie jeden z balkonów musieliśmy połączyć z balkonem francuskim, co stworzyło ciekawy wizualny efekt.

Kiedy wykonujemy takie realizacje, które później są w jakiś sposób obrabiane przez inną firmę, musimy wziąć pod uwagę w jaki sposób zmieni się miejsce montażu balustrady, w tym przypadku balkon. Często kontaktujemy się z firmą i ustalamy jakie będą ilości styropianu, na ścianie i balkonie, o ile podniesie się podłoga balkonu, czy będzie rynna lub okapnik. Pomimo tego i tak podczas projektowania balustrady musimy wziąć pod uwagę, że styropian, wylewka lub rynna na pewno nie będą miały dokładnie takich wymiarów jakie miały mieć.

Całość naszej realizacji możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:

Kontakt

ul. Osiedle 20 A
MIROSTOWICE DOLNE
68-200 ŻARY

tel: 604 260 443

Samodzielny montaż: 606 565 728

info@inoxtom.pl