Kalisz – Balustrady szklane na schodach

Jakiś czas temu, pod koniec zeszłego roku. Wykonywaliśmy balustradę w Kaliszu. Była to nieduża realizacja, balustrady ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym na schodach.


Schody znajdowały się w biurze pewnej firmy. Balustrada zrobiona była ze stali nierdzewnej o wykończeniu szlifowanym i wypełniona szkłem przeźroczystym. Słupki i poręcze składały się z rur o standardowej średnicy, czyli 40 mm. Szkło jest szkłem bezpiecznym, klejonym. Oznacza to, że nawet w przypadku pęknięcia, szkło nie rozbija się na kawałki, więc nie występuje ryzyko skaleczenia. Słupki przymocowane są do boku schodów. Zazwyczaj słupki mocujemy “od góry”, ale jeżeli klient potrzebuję trochę więcej miejsca na schodach, bez problemu można zastosować takie rozwiązanie.


Niestandardowym elementem balustrady, który mógł przysporzyć problemów, była ramka w kształcie trapezu na dole schodów. Zazwyczaj balustrady są montowane i spawane w całość na miejscu. Przez to, że ramka wymagała większych spawów, które łączyły ze sobą rury o średnicy 40 mm. Całość musieliśmy zespawać i wyczyścić na warsztacie i zamontować już na gotowo.


Całość naszej realizacji można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Kontakt

ul. Osiedle 20 A
MIROSTOWICE DOLNE
68-200 ŻARY

tel: 604 260 443

Samodzielny montaż: 606 565 728

info@inoxtom.pl