info@inoxtom.pl +48 604 260 443

Łódź - Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej

 

 

 

Znalazłem zdjęcia z realizacji którą wykonywaliśmy jakiś czas temu. Montowaliśmy balustrady w budynku wielorodzinnym w Łodzi. Do zrobienia było sześć podobnych do siebie balkonów.

Jest to standardowa balustrada z pionowym wypełnieniem, którą wykonujemy głównie w miejscach publicznym. Pionowe wypełnienia uniemożliwiają wspinanie się dzieci na balustradę. Konstrukcja składa się z poręczy i słupków o średnicy 40 mm, podpór wypełnień 15 x 15 mm oraz samych wypełnień o średnicy 12 mm. Mocowanie słupków do balkonów było w tym przypadku bardzo rozbudowane. Jego wartości estetyczne są wątpliwe, ale musieliśmy je tak wykonać, aby ominąć rynnę. Obawialiśmy się trochę, że takie rozwiązanie będzie trochę niestabilne i słupki będą się bujać. Ale po zespawaniu balustrady w całość i przymocowaniu poręczy do ściany, cała konstrukcja ani drgnęła.

Największym wyzwaniem tej realizacji były wypełnienia na balkonach na drugim piętrze. Przez to, że dach nachodził na płytę balkonową musieliśmy zaprojektować je tak, żeby omijały, a jednocześnie odstawały znacznie od dachu. Według prawa budowlanego prześwity w balustradzie nie mogą być większe niż 12 cm. Na każdym balkonie wymiary różniły się kompletnie od siebie, więc balustradę na każdy z nich musieliśmy zaprojektować oddzielnie w programie 3d. Dodatkową zaletą takiego projektowania jest to, że klient może zobaczyć jak balustrada będzie wyglądała przed montażem i w razie czego wprowadzić zmiany.

Całość naszej realizacji możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:

.

.

 

lodz balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej 01

 

lodz balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej 02

 

lodz balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej 03

 

lodz balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej 04

 

lodz balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej 05

 

lodz balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej 06

 

lodz balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej 07

 

lodz balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej 08

 

lodz balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej 09 

Kontakt

FIRMA "INOXTOM " TOMASZ BANASZEK

ul. Osiedle 20 A
MIROSTOWICE DOLNE
68-200 ŻARY

tel: 604 260 443
Samodzielny montaż: 606 565 728

info@inoxtom.pl

Ansprechpartner

Telefon: +48 793 834 289