info@inoxtom.pl +48 604 260 443

Stal nierdzewna jak sama nazwa wskazuje jest stalą, która nie ulega korozji dzięki swojej specyfikacji chemicznej. Przy czym nie wymaga dodatkowej powłoki ochronnej takiej jak farby czy lakiery. Jednak by zachowała swój wspaniały estetyczny wygląd potrzebna jest okresowa pielęgnacja jej powierzchni. lecz nie zagwarantuje nam to odporności na uszkodzenia mechaniczne czy agresywne środki chemiczne które mogą uszkodzić jej strukturę co spowoduje zmniejszenie jej walorów estetycznych oraz anty korozyjnych. W tych przypadkach jest niezbędna nasza interwencja która przywróci pierwotny wygląd i blask.

 

Aczkolwiek takie uszkodzenia są niezwykle rzadkie, znacznie częściej stal nierdzewna wykorzystywana jest w konstrukcjach zewnętrznych, co powoduje wystawienie jej na warunki atmosferyczne. Zewnętrzne konstrukcje elewacyjne to ekstremalny test na wpływ mrozu, deszczu, czy też słońca na powierzchnie stali nierdzewnej. Te ciężkie warunki nie są wstanie doprowadzić do zniszczenia lub uszkodzenia powłoki stali nierdzewnej, jednak trzeba zadbać by nie osądzały sie przenoszone w ten sposób cząsteczki chemiczne, które doprowadziłyby do znacznego pogorszenia wyglądu oraz estetyki stali nierdzewnej. Aby do tego nie doszło wystarczy te elementy spłukać bieżącą woda lub przetrzeć wilgotna ściereczką.

 

Elementy wykonane ze stali nierdzewnej wykorzystywane w pomieszczeniach np. poręcze czy balustrady są narażone na tłuste plamy oraz odciski dłoni. Usuniecie takich zanieczyszczeń nie sprawia większych problemów wystarczy zastosować zwykłą wodę lub wodę z łagodnym detergentem i delikatna miękką ściereczką. W żadnym wypadku stali nierdzewnej nie można czyścić silnymi detergentami, szczotkami czy druciakami może to doprowadzić do uszkodzenia powłoki a co za tym idzie może zacząć korodować. W sprzedaży są dostępne specjalnie przeznaczone do tego celu preparaty w sprayu. Które skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia nie do uniknięcia w trakcie użytkowania.

Kontakt

FIRMA "INOXTOM " TOMASZ BANASZEK

ul. Osiedle 20 A
MIROSTOWICE DOLNE
68-200 ŻARY

tel: 604 260 443
Samodzielny montaż: 606 565 728

info@inoxtom.pl

Ansprechpartner

Telefon: +48 793 834 289